Rostlina z dnešního článku je blízkou příbuznou notoricky známé tlustice s botanickým názvem Crassula Ovata. Čeleď Crassulaceae je velmi bohatá a překypuje rozmanitými druhy, lišícími se velikostí, tvarem, barvou, délkou života a v neposlední řadě lokalitou výskytu. Crassula Perfoliata ssp. Falcata pravděpodobně pochází z oblasti Kapska v Jihoafrické republice a zaujme okamžitě netypickým růstem a tvarem zelenošedých, jemně ochlupených listů. Květenství se objevuje v průběhu nebo koncem léta a jeho vývoj je impozantní.

Rostlinu pěstuji v sezoně na plném slunci a pod širým nebem. Naplno si tak užívá rozmarů počasí a jejímu vzhledu to velmi svědčí. Správné podmínky dokazují hustě přirůstající listy, které zcela zakrývají stonek. Vytažení a odkrytí sebemenší části stonku signalizuje nedostatek světla, potažmo slunečních paprsků. Zimování probíhá úplně nasucho a na zimoviště většinu sukulentů přenáším až s prvními mrazíky. Teprve se závěrem sezóny je potřeba ohlídat kombinaci nočních, respektive časných ranních teplot a vlhkosti. Za předpokladu, že se teplota přes den dostatečně zvýší nevadí pokles nočích teplot k nule ani rostlinám v mokrém substrátu. Tohle ale určitě platí jen pro velmi tvrdě pěstované rostliny, které si užívají maximum světla a slunce a jejich pletiva jsou kvalitně vyzrálá!

Kupodivu se jedná o vice méně jedinou rostlinu, kterou v mých podmínkách na rozpálené terase napadl škůdce, a to konkrétně vlnatka. Můj boj se však skládal jen z fyzické likvidace viditelných chomáčků a z dostatečného přísunu všech živlů. Takové podmínky škůdcům nesvědčí a boj téměř vzdávají. Asi bych se tím ani neměl chlubit, ale čas od času ještě nějakou tu potvůrku na listech této tlustice objevím a samozřejmě ihned zlikviduji. Rostlině však vůbec nevadí že nevedu chemické útoky a léčebnou kůru nechávám jen na přírodě. Odměnou jsou mi zatím každým rokem nádherné květy zářivě červené barvy, které rostlinu zdobí vždy několik týdnů.

image

image

image

image

image

image

image

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s