Dnes jsem se rozhodl vysít semínka Tillandsia Rectifolia. Semena jsem získal díky zakoupení květiny i s hotovými semeníky a tak stačilo jen několik měsíců počkat na jejich dozrání. Trvalo to vlastně téměř pět měsíců, než v polovině ledna první várka semeníků konečně pukla.

Semena sebraná z puklého semeníku jsem uložil na stavařskou síťku zvanou perlinka, rovnoměrně je rozprostřel a opatrně porosil dešťovou vodou. Perlinkou jsem obalil plastovou misku, do misky vložil trochu rašeliníku a zalil vodou tak, aby hladina byla asi dva centimetry nad hladinou. Misku jsem následně umístil do běžné výsevní soupravy z hobby marketu, kam jsem opět nalil asi tři centimetry vody. Průhledné víko jsem upravil tak, že jsem z boku udělal díru a přilepil počítačový ventlátor. Před ventilátor jsem ještě z vnitřní strany přilepil proužek igelitu, aby nefoukal přímo na semena, ale jen udržoval vzduch v pohybu. Celý aparát jsem umístil do regálu pod zářivku, aby semínka měla dostatek světla a tepla.

Následující fotografie dokreslují jednoduchost výsevu semen tillandsií. Vždy je třeba mít na paměti dostatek světla, tepla a pohyb vzduchu. V neposlední řadě je třeba mít také dostatek trpělivosti, protože dospívání tillandsií pěstovaných ze semen trvá několik let.

image

image

image

image

image

image

image

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s