Universitní botanická zahrada v Erlangenu se v loňském roce také stala cílem našich cest za sukulenty. Relativně malá zahrada založená v roce 1828 se rozkládá v centru města na pozemku o rozloze dvou hektarů. Tropické a subtropické skleníky mají rozlohu 1700m2. Vstupné je na rozdíl od pražské universitní botanické zahrady dobrovolné.

Tillandsie jsme v této zahradě nalézali doslova všude. První setkání se překvapivě konalo již venku před skleníky, kde větve jednoho ze stromů byly zcela obaleny trsy tajemné tillandsie. Části zřejmě spadlých trsů jsme nalezli také na dalších místech v blízkém okolí. Nutno dodat, že strom byl zasazen v obrovském květináči, a tak se žádná senzace v podobě mrazuvzdorného druhu nekonala. S největší pravděpodobností se jedná o T. Latifolia.

První expozice tillandsií se nachází hned ve vstupní hale. Zde jsou tillandsie vystaveny zejména ve skleněných vitrínách a je zde částečně i přiblížena technika množení. Několik tillandsií jsme objevili také mezi kaktusy, ale hlavní dávka největších kousků nás čekala v tropickém skleníku. Tillandsie jsou zde instalovány na vysokých kmenech živých i mrtvých stromů a záběr je opravdu široký.

Na závěr návštěvy se mi díky Lence poštěstilo zavítat i do zázemí tropických skleníků a prohlédnout si i skryté poklady. Tato událost byla navíc korunována několika „úlovky“ v podobě pěkných trsů několika tillandsií!

Vychutnejte si prosím obrázky z botanické zahrady v Erlangenu…

This slideshow requires JavaScript.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s