S končícím létem přichází ideální počasí pro tillandsie pěstované ve venkovních podmínkách. Noční poklesy teplot, ranní mlhy, častější přeháňky a teplé slunečné počasí, to jsou přesně podmínky, které tillandsie milují.

Perfektní počasí se rychle začíná na rostlinách projevovat a zejména druhy, které v průběhu léta kvetly, vytvářejí nadočekávané počty odnoží. Přesto, že odnože tillandsie většinou vytvářejí až po vykvetení rostliny, mnoho druhů tvoří odnože v podstatě neustále. Dnes jsem na Tillandsii Albida napočítal neuvěřitelných devět odnoží jen mezi dvěmi patry listů.

Odnožování je jednou z možností množení tillandsií a rostlinky přibývají, na rozdíl od klíčení ze semen, poměrně rychle na velkosti. Odnože je možné ve vhodný okamžik oddělit a matka často vytvoří další várku. Některé rostliny vytvoří pouze jednu odnož, zatímco jiné, jak už jsem zmínil, dokáží odnoží vytvořit doslova hrozen. Množství odnoží určitě závisí na ideálních podmínkách a v přírodě jich dokáží některé druhy vyprodukovat desítky.

Na následujících obrázcích můžete vidět různé fáze odnožování vybraných druhů tillandsií.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s