V dnešním článku se zaměříme na Echeverie, sukulenty ze střední a jižní Ameriky. Echeverie, spolu s ostatními druhy jako jsou Pachyphytum, Graptopelatum a Sedum, patří  mezi nejznámější mexické sukulenty a společně spadají do velmi početné čeledi Crassulaceae.

Povrch rostlin těchto druhů je často pokryt voskovou vrstvou, která rostlinu chrání před přemírou slunečních paprsků. Tuto jemnou vrstvu je velmi lehké při manipulaci s rostlinami setřít a je proto třeba zvýšené opatrnosti, protože obnova trvá velmi dlouho a lesklá místa na listech ubírají rostlinám na kráse. Další variantou ochranné vrstvy povrchu listů jsou jemné chloupky, které dosahují u jednotlivých druhů rozdílné hustoty.

Mexické sukulenty, stejně jako ostatní zástupce čeledi Crassulaceae, pěstuji převážně na plném slunci bez umělého přistínění. Působení živlů na otevřené terase rostlinám velice prospívá a ty se s příchodem pozdimu nádherně vybarvují. Letošní rozpálené léto bylo sice i pro tyto velmi odolné rostliny lehkou výzvou, ale v momentě, kdy jsem rozmontoval boční strany pařníku, ve kterém byla letos „mexická sekce“ umístěna a vzduch tak mohl naplno proudit k přehřátým rostlinám, začaly se zase rychle dávat do pořádku. I přes to, že kryt pařníku je celé léto odmontovaný, dosahovala teplota v momentě, kdy přestal foukat vítr přes šedesát stupňů. Několik semenáčků echeverií tyto podmínky nepřežilo, ale celkové ztráty byly zanedbatelné. Nyní, po pár měsících, již však není na rostlinách téměř nic poznat.

Vychutnejte si nevšední krásu Echeverií na fotografiích pořízených v různých částech letošní sezóny.

Reklamy

One response »

  1. Eileen Green napsal:

    Vychutnala jsem si Povedené fotografie. Krásná paleta barev, tvarů…taky patří mezi mé sukulentní oblíbence.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s