Na naší terase pěstujeme kromě všech možných sukulentů také kaktusy. Hlavně ty zimovzdorné, které původně byly jen takovým pokusem, aby bylo i v zimě na co venku koukat. Přes počáteční nedůvěru, kterou jsem přirozeně ke kaktusům pod sněhem měl, jsem se letos nestačil divit, co tyto exotické rostliny předvedly. Pár květů vykvetlo už v loni po zakoupení, ale to ještě nebylo peří, kterým by se dalo chlubit…

Vzhledem k tomu, že o kaktusech toho dohromady moc nevím, nedávám jim žádnou zvláštní péči. Na rozdíl od ostatních sukulentů jsou kaktusy umístěné na vysuté střeše výtahu tak, aby nebyly příliš v dosahu a neobtěžovaly tak svými zákeřnými trny. Tím je dána ta nejjednodušší možná péče, tedy žádná. Kaktusy jsou po celý rok vystaveny rozmarům všech živlů, a to jim zdá se velmi svědčí. Hned v začátku letošní sezóny se za mou péči nepéči mnohé z nich odvděčily nádhernými květy, které letos jistě už mohu přikládat zejména vhodnému umístění. Střecha se nachází v nadmořské výšce zhruba 300 metrů nad mořem a Praha je uváděna jako druhá nejvhodnější oblast pro pěstování zimovzdorných kaktusů.

Většina kaktusů přežila českou zimu bez problémů, ale našly se také kousky, kterým v žádném případě nesvědčila. Překvapivě se jednalo o údajně odolné, zimovzdorné druhy opuncií, zakoupených na pražské výstavě. Bohužel je to pro mne opět další doklad toho, že v Praze není něco v pořádku. Zdaleka nejlépe se zatím daří vybraným zástupcům rodu Echinocereus, které přestály zimu jak pod stříškou, tak pod sněhem.

Užijte si krásu kaktusů pěstovaných v centru města pod širým nebem v jednotlivých fázích roku.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s